Нехай буде воля Твоя - Ведмеденко Олег Валентинович. Страница 1

ЄПИСКОП олег ( ведмеденко )

НЕХАЙ БУДЕ ВОЛЯ ТВОЯ

Передмова

Шлях вдосконалення

“Світ лежить у злі” – прорік святий апостол Іван Богослов. Світ лежить у злі й донині. І, як результат, сьогодні ми маємо дві найбільші зміїні перемоги світового зла:

– по-перше, спотворено Божественне вчення: як форму його (духовна символіка біблійних текстів), так і зміст (доктрина невипромінювання зла – церковною мовою СМИРЕННЯ – як путь здобуття вселенської енергії благодаті). Таким чином, сховано Істину, викривлено явлений Ісусом Христом Шлях;

– по-друге, поміняні місцями хода й засоби спасіння (дух і буква, зміст і форма, віра й обряд).

Наразі хочу торкнутися першої, і то найважливішої перемоги “князя світу цього”. Загалом чотири гори проблем зводить він у нашому житті. Це проблеми із здоров’ям, матеріальні, в сім’ї, на роботі (або пов’язані з її відсутністю). В результаті людина виявляється мовби затиснутою обставинами з усіх сторін, загнаною у пастку, в глухий кут, – а ворог роду людського накидає їй зашморг: “На, вішайся, бідаче!..” Творець же простягає руку згори і кличе: “Прийдіть до Мене, усі обтяжені та струджені гріхами й проблемами своїми, і Я заспокою вас...”

Як визволяє нас Господь, чим підбадьорює, чим утішає? Чим очищує, зміцнює, благословляє нас? Як змінює обставини нашого життя? Силою Духа Святого! Вселенською духовною енергією життя, добра, любові, яку Церква називає єдиним словом – БЛАГОДАТТЮ.

Як же здобути її, цю благословенну, благодатну силу Божу? Де знайти?

Немає іншої драбини в Небо, інших дверей у царство Сили, окрім дверей СМИРЕННЯ. Тут смирення синонім милосердя. У цьому слові – і покаяння, і самозречення, і власне смирення, і любов. У ньому – невипромінювання зла і випромінювання добра. У ньому – ввесь шлях Христів, шлях вдосконалення, шлях спасіння...

“Я – дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене”;

“Навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим”;

“Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать...”

До Бога не приходять інакше, як тільки через Христа, через смирення! Отець (Бог) – через Сина (через найсолодше смирення Христове в нас) – Духом Своїм Святим (духом благодаті) діє: утішає, очищує, благословляє, змінює обставини життя нашого в усіх його сферах. Царство Боже – всередині нас суть!

Але й пекло – також в нас...

Сьогодні світ буквально потерпає від внутрішнього безсилля. На кожному кроці тільки й чуємо: “Ніби і їм не скажу що замало, і сплю достатньо, і ось щойно з відпустки – але усе дарма, вже зранку прокидаюся втомленим... Не допомагають ні вітаміни, ні стимулятори, ні транквілізатори... Немає снаги! Що робити?..”

З’ясуймо спочатку, де ж основа оцієї глобальної хронічної слабості нової цивілізації? У чому причина її? А вона – У ВІДСУТНОСТІ ВНУТ­РІШНЬОЇ ПОЗИТИВНОЇ ДУХОВНОЇ СИЛИ, власне – благодаті! Чому ж немає благодаті? Бо немає основи її – смирення. Чому ж немає смирення? Адже Євангелія правди, як шлях здобуття Сили, давним-давно проповідана по всьому світу? А тому, що сьогодні практично втраченим виявилось ПРАВИЛЬНЕ РОЗУМІННЯ (ПО ДУХУ!) вчення Христового: як форми його (духовна символіка Святого Письма), так і змісту (вчення смирення як шлях здобуття внутрішньої духовної сили благодаті).

“Погине народ Мій за те, що не має знання...” (Книга пророка Осії).

Шлях невипромінювання зла (смирення) був явлений Ісусом Христом понад 2000 років тому. Сьогодні ж ми майже втратили розуміння суті цього поняття: “смирення Христове”, і плутаємо його з рабською покірністю чи злочинною бездіяльністю, з ганебним догідництвом чи низькопоклонством, з холодною байдужістю чи святенницькою єлейністю. Ні ж бо!

Смирення – це пошук миру.

Смирення – це внутрішня доброта.

Смирення – це активна життєва позиція, а не опущення рук.

Смирення – це не погодження зі злом або життєвими труднощами. Смиренно можна, а часто й просто необхідно сказати – “ні!”

У нас виникли проблеми? – давайте повернемося до них обличчям! Роби, що належить, і хай буде, що буде, – на волю Божу! – ось основний принцип смирення. Смирення – це прийняти ближнього свого, та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву й роздратування, без страху й тривоги, без гордощів та образи. З миром, як із руки Божої.

“Смиренням перемагай ворогів”, – навчає старець Силуан. Смирення – це ВЧЕННЯ СВОБОДИ!

РОЗКРИТИСЯ ПЕРЕД НЕБОМ У САМОЗРЕЧЕННІ ТА ЛЮБОВІ. Розкритися духовно – внутрішньо, містично, серцем. Це-то у дійсності і є явлений нам Ісусом Христом ШЛЯХ СМИРЕННЯ...

Ця книга про те, як здобути Силу. В основі її – Святе Письмо, творіння святих отців, мій особистий досвід. Уважно прочитайте її та намагайтеся виконувати усі без виключення рекомендації – і Господь обов’язково дасть вам Свою силу, яка преобразить усе ваше життя...

 

Розділ 1 . ВНУТРІШНЯ СИЛА, АБО ДУХОВНІ ОСНОВИ УСПІШНОСТІ ТА ЗДОРОВ’Я

Що таке успішність?

Слово “успішність” походить від “вспівати”, “поспівати”, “устигати” – мати успіх, удачу в чомусь, досягати бажаного.

З чого складається успішність?

Успішність поділяється на зовнішню та внутрішню.

Зовнішня успішність знаходиться ніби на поверхні, її усім видно, а тому й зацікавлює людей у першу чергу саме вона. Ось визначальні позиції зовнішньої успішності (їх є чотири):

1) здоров’я;

2) матеріальна забезпеченість (сюди ж робота, справа, бізнес);

3) повага оточуючих;

4) сімейне благополуччя.

Внутрішня ж успішність – це внутрішній мир, упевненість, радість (“оптимізм” – від латинського optimus, себто найкращий: позитивне світосприймання, пройняте життєрадісністю, бадьорістю, вірою у краще майбутнє).

Що зумовлює успішність зовнішн ю ?

На дев’яносто відсотків зовнішня успішність залежить від успішності внутрішньої (десять процентів – сприятливі стартові умови, елемент випадковості /поталанило/). Сказано: “Око (тут внутрішнє око душі) то світильник для тіла. Тож як око твоє буде здорове (успішність внутрішня), то й усе тіло твоє буде світле. А коли б твоє око лихе було, то й усе тіло твоє буде темне...” (Євангеліє від Матвія).

Досить ремствувати та нарікати на долю . ХОЧЕШ БУТИ УСПІШНИМ – БУДЬ НИМ!

Що зумовлює внутрішню успішність?

Внутрішню успішність, а отже, й успішність взагалі, зумовлює наявність позитивної ВНУТРІШНЬОЇ (духовної) СИЛИ (енергії): внутрішня сила > внутрішня успішність > зовнішня успішність.

Що маємо при відсутності внутрішньої сили?

У сфері здоров’я:

понижений внутрішній тонус організму, відповідно

неефективність імунної системи та знижена опірність хворобам, від чого

постійна хворобливість (частіше, довше і важче хворіємо);

хронічне відчуття слабкості та пригніченості;

надокучливі больові відчуття (завше щось болить).

У матеріальній сфері (робота, справа, бізнес):

в’ялість, швидка втомлюваність, низька продуктивність праці;

розсіяність, неуважність;

безініціативність, відчуття власної маловартісності;

невпевненість у завтрашньому дні, боязнь перемін, консерватизм;

нерішучість, втрата віри у себе та в свою справу, звідки

запопадливість та боязкість у взаєминах із начальством, а також вагання та безвільність перед підлеглими (інколи навпаки – немотивована зухвалість та агресія поведінки, як свідчення тієї-таки невпевненості);

заздрість та уразливість в поєднанні з відсутністю волі до фахового вдосконалювання;

матеріальна незабезпеченість.

У плані суспільного респекту (гідності):