Късметът На Путин С Николай Ii-10 - Рыбаченко Олег Павлович. Страница 7
Така Жириновски се оказа с много повече козове от Зюганов.
Трябва да се отбележи, че в реалната история Жириновски се провали мизерно на изборите през 1996 г. Но основната причина за неуспеха му беше липсата на вдъхновение и вяра в крайната победа. И тук е цялата конфронтация между него и Елцин, мътния Зюганов в сянка и Жириновски в най-добрата му форма. И този политик, когато е в шок, наистина е способен да прави чудеса. Освен това Жириновски е все още млад и пълен с енергия.
И не бяга от телевизионни дебати, за разлика от Зюганов, който вече се страхуваше да се появи на екрана.
Освен това Жириновски дори външно изглеждаше по-млад, а не плешив като Зюганов и не побелял като Елцин. И това също работеше в негова полза.
Въпреки че Зюганов беше с тринадесет години по-млад от Елцин, външно той не създаваше впечатление на млад и свеж лидер. Но Жириновски, петнадесет години по-млад от Елцин, и външно, с неистовата си енергия, изглеждаше много по-енергичен и по-силен от този устремен старец.
И това повлия на хода на изборите.
Въпреки това се оказа, че Зюганов ще бъде трети. Но кого трябва да подкрепи на втори тур? С Елцин конфронтацията отиде твърде далеч. И въпреки че Жириновски не е комунист, той е левичар, а не антикомунист. И обещава ресори на комунистите.
А Лебедът е езиков и тъп и не се е разплел. Така че изборите се проведоха по друг сценарий. Жириновски получи повече гласове на първия тур от Елцин, а на втория получи подкрепата на Зюганов. И в резултат Елцин провали втория тур с огромна разлика. Освен това на втория тур за Елцин бяха подадени по-малко гласове, отколкото на първия. И Владимир Жириновски стана новият президент на Русия. И това се оказа триумф за Владимир Волфович.
Въпреки това, противно на очакванията, курсът на Русия не се е променил много. Жириновски не изостри отношенията със Запада. Той продължи с незначителни промени в предишните реформи. И дори комунистите в правителството не го притесняваха много в това.
Вярно е обаче, че нещо се промени. Имаше повече милиция, която беше преименувана на полиция, и по-твърда борба с престъпността.
В крайна сметка през 1999 г. бойците започнаха нахлуване в Дагестан и Жириновски беше принуден да започне Кавказката война. Въпреки че не искаше.
Дори с Югославия Жириновски беше този, който убеди Милошевич да не стига до бомбардировки, а да приеме условията на Запада.
Икономиката започна, макар и плах растеж, и цената на петрола започна да се покачва.
Войната в Чечня беше шанс да вдигнеш рейтинга си и да бъдеш преизбран за втори мандат. Не само това, Владимир Жириновски подготви и референдум за премахване на ограничението от два мандата. И това беше неговият план за авторитарно управление. И войната срещу Чечня премина брутално. Освен това имаше терористични атаки в Москва и Волгодонск. От което благоразумно и цинично се възползва Жириновски.
В условията на война беше по-лесно да бъдеш избран за втори мандат и той мина още на първия тур. И на референдума два мандата бяха отменени, оставяйки Жириновски без ограничения. Така и стана.
В Беларус през 1999 г. завършват и първите пет години на Вячеслав Кебич . В икономиката ситуацията не беше много добра, но започна някакъв плах растеж. Плюс пропаганден и административен ресурс. А Лукашенко не го пуснаха пак на избори - винаги има за какво да се оплачеш.
И Кебич беше преизбран, макар и трудно. И отново Зенон Позняк беше срещу него във втория кръг. Кебич не събираше такива проценти като Лукашенко в реалната история . Но той държеше властта си здраво. В Беларус през 2000 г. беше приета нова, по-авторитарна конституция и мандатите на президента Кебич бяха нулирани .
Жириновски окупира Чечения, но Русия трябваше да води продължителна война с партизаните там.
Проблемът беше, че чеченците вече бяха свикнали с фактическата независимост. Руските войски също претърпяха големи загуби по време на нападението на Грозни. Вярно, Жириновски контролираше медиите и успя да избегне спад в рейтингите и масови антивоенни настроения. И това също беше плюс на неговото управление.
Повишаването на цените на петрола и газа, икономическото възстановяване като цяло засили властта на диктатора. Той не удължава мандата си, но редовно печели президентски избори. Което стана за една година с американските. Но без ограничение от два мандата. Външната политика на Жириновски беше предпазлива. Той не беше втори Хитлер, а много по-сдържан и се опитваше да поддържа баланс на силите. Но през 2014 г. се случи Майдан и той не можа да устои на изкушението да върне Крим на Русия. За разлика от Путин обаче, Жириновски не претендираше за повече и тайните му служби не организираха бунт в Донбас.
Напротив, всичко беше направено изключително внимателно. И завърши със сравнително незначителни санкции и лека Студена война. На фона на добър икономически растеж, да речем.
Но тогава избухна коронавирусът . Кебич , който отново нулира сроковете за себе си, почина. И в Беларус се проведоха нови избори. По това време Лукашенко вече беше забравен и се появиха нови фигури. По-младият премиер Колбаско , който стана президент, пое властта.
И скоро Русия потъна в траур след смъртта на Жириновски от коронавируса . И това също се оказа удар за страната.
Междувременно талибаните започнаха офанзива срещу Таджикистан. Те пробиха отбраната и обкръжиха руската база. И започна нова, афганистанска война.
И разбира се борбени и красиви момичета, както винаги готови за бой.
Наташа стреля от автомата си, отрязвайки бойците на талибаните. Тогава тя хвърли лимон с боси пръсти с убийствена сила. Тя разкъса муджахидините и запя:
- Ние сме мирни хора, но нашият брониран влак,
Успях да ускоря до червените граници!
Ще се борим за едно по-светло утре!
Нека се целунем!