Із Росії з любов'ю - Флеминг Ян. Страница 41
Голова дівчини на його коліні була тепла й важка. Під простирадлом вона відверто залишила для нього вільне місце, вмостивши свої сідниці впритул до стінки. Бонд на хвилю міцно склепив повіки й знову розплющив очі. Тоді повільно підніс до них зап'ясток. Чотири години. До турецького кордону залишається ще одна година. Може, йому пощастить поспати вдень? Він заклинить двері, дасть дівчині свій пістолет, і вона початує.
Бонд замилувався її гарним профілем. Який невинний вигляд має ця дівчина з Російської таємної служби — вії лягають на м'яку округлість щоки, губи безтурботно напіврозтулені, довге пасмо волосся впало на чоло, і хотілось зачесати його назад, на шиї рівно й повільно б'ється пульс... Бонд відчув приплив ніжності, що спонукала його взяти руку дівчини й міцно притиснути до себе. Йому кортіло розбудити її, поцілувати, сказати їй, що все гаразд, і побачити, як щасливо вона знову лаштуватиметься до сну.
— Я не засну, поки ти не обіймеш мене,— сказала вона, лягаючи. — Мені треба знати, що ти весь час поруч. Який жах — прокинутись і не торкнутися тебе. Будь ласка, Джеймсе! Ну будь ласка, душка!
Бонд зняв піджак, краватку і, поставивши ноги на валізу, вмостивсь у кутку купе з «Береттою» під подушкою на відстані простягнутої руки. Дівчина нічого не сказала про зброю і мовчки роздяглася, залишивши тільки чорну стрічку на шиї. Безсоромно влягаючись на постіль і прибираючи зручної пози, вона, проте, вдавала, ніби зовсім не провокує його. Потім спробувала взяти його за руку, та Бонд поклав її руку на місце, а тоді, притягши за коси її голову, один раз поцілував дівчину, довгим, безжальним поцілунком. Після цього він звелів їй спати, а сам притулився до стінки і холоднокровне чекав, поки його тіло дасть йому спокій. Щось сонно бурмочучи, дівчина змінила позу й поклала руку йому на стегно. Спершу вона міцно тримала його, та згодом її рука поступово розслабла, і вона заснула.
Бонд різко відігнав від себе думки про Тетяну і зосередився на тому, що може чекати їх попереду. Невдовзі вони залишать Туреччину позаду. Та чи буде легше в Греції? Особливої любові між Грецією і Англією ніколи не було. А Югославія? На чиєму боці Тіто? Може, на обох? Хоч які б накази мали ті троє з МДБ, вони або вже знають, що Тетяна й Бонд їдуть цим же поїздом, або ж довідаються про це завтра. Не можуть же він і дівчина висидіти в купе з опущеними завісами цілих чотири дні. Як тільки їх виявлять, тут же повідомлять про це Стамбул, зателефонувавши з першої-ліпшої станції, і місцезнаходження «Спектра» буде встановлено. І що далі? Заявлять офіційний протест через Російське посольство в Афінах чи Белграді? Знімуть Тетяну з поїзда як злодійку? Чи не занадто все просто? А якщо все складніше? Якщо це етап якоїсь таємничої операції, якоїсь заплутаної російської інтриги? Чи має він право йти непевним шляхом? Чи не краще взяти апарат і мерщій вирушити до Лондона літаком?
За вікном перша смуга світла торкнулася верхівок дерев, і скелі забарвились блакиттю. Бонд поглянув на годинника. П'ять. Проминули Узункепрю. Що зараз діється в поїзді? Чого досяг Керім? Бонд розслабився. Зрештою, з погляду здорового глузду проблема не була аж надто складною: якщо швидко позбутися трьох агентів МДБ, можна залишитись у поїзді і дотримуватися попереднього плану. В разі, коли це не вдасться здійснити, тоді десь у Греції слід забрати з поїзда дівчину й апарат і добиратися до Лондона іншим шляхом. Та Бонд схилявся до того, щоб продовжувати подорож «Східним експресом», звісно, якщо їхні шанси поліпшаться. Вони з Керімом — винахідливі хлопці. До того ж, у Белграді їх зустрічатиме людина Керіма, а при потребі можна буде звернутись і до посольства.
Мозок Бонда працював блискавично, плюсуючи всі «за» й ігноруючи всі «проти». Він спокійно визнав, що вирішальним фактором у його міркуваннях було непогамовне бажання зіграти в цю гру до кінця і пересвідчитись самому, з якою метою закручено весь цей сюжет. Йому кортіло розкусити цих людей і розкрити таємницю, а в тому разі, коли з'ясується, що це добре продумана операція,— зірвати її і завдати суперникові поразки. М. призначив його очолити справу. В його руках були дівчина і апарат. Тож чого панікувати? Що саме викликало паніку? І хіба це не вияв безрозсудства — рятуватися втечею тільки задля того, щоб, обминувши одну пастку, втрапити до іншої?
Пролунав довгий гудок, і швидкість почала зменшуватись. Ось і прозвучав гонг першого раунду. Якщо Керімові не пощастило... Якщо всі троє залишаться в поїзді...
Довгою чередою повз них проповзали якісь товарні вагони, що їх тягнув пошарпаний паровоз. Промайнули силуети вантажних навісів. Скрегочучи зчепленнями, «Східний експрес» докотився до стрілочного переводу й пішов убік від центральної колії. Поруч бігло ще чотири пари колій, посередині яких росла трава, а потім з'явилась і відкрита, зовсім безлюдна платформа. Прокукурікав півень. Швидкість експреса сповільнилася до пішохідної, і, зрештою, після гучного зітхання гідравлічних гальм, що його супроводжував тонкий свист випущеної пари, поїзд остаточно зупинився. Дівчина щось промимрила вві сні і мляво заворушилася. Бонд обережно переклав її голову на подушку, підвівся й вислизнув за двері.
Він побачив типову для Балкан провінційну станцію. Похмурість будинків підкреслювалась грубою фактурою фасадного каменю. Запилюжена платформа лежала практично на землі, тож, аби вийти з вагона, треба було зробити добрячий стрибок униз. Неподалік греблися кури і стовбичила купка неголених залізничних службовців, що ліниво дивилися на поїзд, навіть не намагаючись прибрати ділового вигляду. Гурт селян з клунками та плетеними кошиками юрмився поблизу митниці, наміряючись щонайшвидше перейти її й атакувати вагони третього класу.
Поруч з митницею на зачинених дверях виднівся напис «Поліція», який легко читався навіть з такої далекої відстані. Бондові здалося, що крізь запорошене й закіптюжене вікно він на мить угледів знайомі обриси голови й дужих плечей Керіма.
— Паспорти, будь ласка.
До коридору ввійшов чоловік у цивільному в супроводі двох поліцейських у темно-зеленій уніформі з пістолетами на чорних ременях. Попереду них ішов провідник і стукав у двері. Маніпулюючи пакою квитків і паспортів, наче колодою карт, він зупинився біля купе № 12 і виголосив темпераментну промову турецькою мовою. Як тільки він її скінчив, чоловік у цивільному жестом звелів поліцейським пройти наперед, а сам різко постукав у двері і, коли вони прочинились, увійшов до купе. Поліцейські стали на чатах позаду нього.
Бонд ступив кілька кроків коридором. Він почув безладний набір фраз поганою німецькою мовою. Один із голосів зберігав спокій, другий був сполоханий і нервовий. Контроль вимагав пред'явити паспорт і квиток, їх не було. Може, гер Гольдфарб сам забрав їх у провідника? Ні? Чи справді гер Гольдфарб віддав їх провідникові? Природно. Тоді справи кепські. Потрібне розслідування. Немає сумніву, що німецьке консульство в Стамбулі все з'ясує (ця обіцянка викликала в Бонда посмішку). Залишається висловити жаль з того приводу, що геру Гольдфарбу доведеться перервати свою подорож. Певна річ, він продовжить її завтра після з'ясування обставин. Нехай гер Гольдфарб одягається. Його багаж доставлять до залу чекання.
Агент МДБ, який, мов вулканічна лава, вивергся в коридор, виявився уже знайомим Бондові гостем, котрого він бачив крізь перископ. Це був чорнявий, кавказького типу чоловік з жовтуватим обличчям, яке зараз посіріло від страху, і скуйовдженим чубом. Він мав на собі лише піжамну куртку, надягнену на голе тіло. Проте в його відчайдушній метушні не було нічого комічного. Рухався він так нервово, що мимохідь зачепив Бонда. Та біля дверей купе № 6 зупинився й трохи опорядив себе. Тоді шанобливо постукав. Двері прочинилися на довжину ланцюжка, і Бонд устиг побачити краєм ока товстий ніс та частину вуса. Ланцюжок скинули, і Гольдфарба впустили в купе. Запала тиша. Цивільний узявся перевіряти папери француженок у купе номер 9 і 10, а за ними настала черга Бонда. Ледь заглянувши в його паспорт, службовець одразу ж згорнув його і повернув провідникові.