БЖД - Ушкалов Сашко. Страница 37
Я увійшов до тамбура перший, Анжелік, загорнута в плед, наче ацтекський шаман, сунула позаду. І тут з'ясувалося, що двері нашої з Ікарусом обителі взагалі висять на одному завісові. Матрац якось сам випав мені з рук, і я хаотично почав намацувати городнє причандалля наших сусідів, що зазвичай стояло в кутку і яке ми з Ікарусом, повертаючись додому напідпитку, як правило, з гуркотом перекидали на підлогу. Тоді сусіди, певно, ховалися по кладовках, думаючи,
що хтось прийшов ноїхні душі. Перше, що трапило мені до рук, була лопата.
—Блін, – втомлено прошепотіла Анжелік, – спочатку якийсь дебіл Жека, тепер ти розмахуєш лопатою... Може, досить на сьогодні цирку?
—Тесе, – цикнув я на неї, проте вона вже сама все зрозуміла й злякано застигла на місці.
Тримаючи лопату, наче важкий легіонерський спис, і дослухаючись до шаленого калатання свого серця, я пробрався спочатку на кухню. Підлогу вкривали шматки потрощених табуретів, розсипана кава й друзки наших із Ікарусом чашок. Стіл, щоправда, стояв на місці, а посеред нього красувалася єдина вціліла тарілка – до того ж, моя улюблена, з мальчишом-кібальчишом, але в неї хтось нагадав... У мою улюблену, блядь, тарілку, яку я так любив із самого дитинства... Я проковтнув згусток слини і чомусь уже зовсім спокійно перейшов до кімнати... По ній, підхоплені вітром, що вривався в розбите вікно, наче живі, літали аркуші наших з Ікарусом розпотрошених книг. Праворуч валялася розхєрачена стереосистема, прикрита пошматованим одягом, а перед виходом на балкон... Мої двигуни на якусь мить зупинилися, й мені навіть здалося, що я помер, проте відразу ж ожив...
Перед виходом на балкон був Мяудзедун. Він лежав у калюжці крові, неприродно вигнувши спину й вишкірившись... Наступаючи на книжки, я підійшов до нього й став на коліна... «Вони вбили Мяудзедуна, блядь...» – прошепотів я кілька разів, мені просто потрібно було повторити ці страшні слова вголос, аби я зміг в усе це
повірити... Мяудзедуна більше нема... Перед моїми очима знову замерехтіли фіолетові й жовті зірки, хоч я не надував матрац, я просто дивився на свого забитого кота, котрий помер, помер, блядь, обороняючи нашу територію від якихось покидьків, які невідомо чого до нас придовбалися... Шок був наче всесвіт, і я нічого не міг із собою вдіяти, я не міг звестися, ба навіть поворухнутись, я продовжував непорушно стояти на колінах, навіть тоді, коли до кімнати увійшла Анжелік і торкнулась мого плеча... Побачивши мертвого Мяудзедуна, вона тихо зойкнула й теж застигла. Так ми стояли ще деякий час, а дух Мяудзедуна, якщо він, звісно, ще не встиг потрапити до котячого раю, мав літати довкола нас і лащитися об наші ноги, руки й щоки. Ми, щоправда, не могли цього відчувати, оскільки були ще живі.
Із заціпеніння нас вивело якесь шаркання в коридорі... Тоді я зірвався на ноги й схопив пер-ше-ліпше, що трапило мені під руки, – то був телескоп Ікаруса...
– Вибачте, – забелькотів серливий і дурний, наче качур-мандаринка, сусід, – ви не знаєте, куди поділась наша лопата?
Мяудзедуна я поклав у червону коробку з-під своїх левісів, а саму коробку в пакет із рекламою компартії, іншого цілого, на жаль, не було. Я просто збирався поховати свого кота... Анжелік кільканадцять хвилин тому поїхала додому. Я дав їй дивом уцілілі джинси й дістав з антресолей кеди. Але якщо джинси можна було підгорнути й підперезати паском, то кеди були на шість розмірів більші.
Завершувала нехитрий прикид моєї малої, а після смерті Мяудзедуна я чогось вирішим, що налипатиму її своєю малою, так от, завершувала її нехитрий прикид моя німецька мілітарі-сорочка. Анже-лік поїхала додому, аби взяти бодай якісь свої речі, її кінчений старий саме мав забратися на роботу, а за кілька годин ми з нею домовились зустрітися біля «Металіста»... Просто вранці на мобілку Ан-желік несподівано задзвонив Ікарус. Певно, якимось чином зміг зарядити наш телефон і відкопав її номер у пам'яті. Я кількома словами переказав усе те, що сталося, і тут Ікарус для чогось передав слухавку Яцикові. Довелось усе повторити ще й йому. «Чуєш, – сказав я насамкінець, – вони забили мого кота, на смерть...» Тоді Яцик миттю похєрив свого Кришну й сказав, що виручить нас, обов'язково виручить, він таки був нормальний чувак, цей Яцик. Зрештою, ловити на цій квартирі мені було нічого. Уцілілих речей майже не лишилось... Я насилу знайшов іще одні джинси й футболку, на спині якої, щоправда, стояв слід від спортивного черевика. Виходячи з квартири, я відчував, як крізь дверне вічко за мною спостерігають дурні качки-мандаринки, спостерігають і, певно, бояться, що я знову візьму їхню довбану лопату. Тоді я розвернувся й вліпив кулаком у вічко, почувши зляканий зойк за дверима.
Як з'ясувалося, моя потоптана футболка взагалі не привертала жодної уваги. Усі, певно, гадали, що так і треба, що це, блін, новий концептуальний крок у сучасній моді, якась нова ультралінія... Чого не скажеш про мій вітчизняний комуністичний
кульок, побачивши який, свідомі старіісри починали схвально кивати. Як на зло, в них ще й був мітинг під пам'ятником солдату. Туди саме поспішав якийсь дідок у галіфе й спортивному куртяку фірми Іасіісіок. «Хай живьот Ленін, синок!» – гукнув він, побачивши мій кульок. «Амінь, діду!» – відказав я й пірнув у підземку.
На станції було прохолодно й смерділо чимось горілим, а на металевих лавках під монітором, що звисав зі стелі, влаштувалася ціла циганська сім'я, чоловік так п'ятнадцять, не менше. З монітора фі-гачили Кренберіси, й циганів це перло. Я циганів ненавидів, проте якщо вони перлися від Кренбе-ріс, значить вони щось розуміли в цьому приду-растому житті... І тут на мою футболку все-таки звернули увагу... Це була не якась дівчина, не якийсь гей і навіть не хтось із циганів. Гірше. Це був фараон. Він підійшов до мене й козирнув. Якийсь узбек, хоча ні, мабуть, казах або ж татарин, хоч і таджиком він теж міг бути. Щось у мене хріново з ними останнім часом, так і расистом недовго стати. Очі в нього були вузькі й хитрі, а щоки так кумедно надималися... Я ніяк не міг зрозуміти, чи він такий завжди, чи просто бухав і запух, а чи висловлює таким чином захват із приводу моєї ультрамодної потоптаної футболки.
– Младший сержант Галімізянов, – відрекомендувався він.
Кренберіси тим часом жахнули басами, через що мені почулося: младший сержант Галіма Обізяна.
– Дуже приємно, – на якийсь біс бовкнув я,проте відразу ж офігів і став почуватися зовсімнекомфортно.
Галіма Обізяна, схоже, теж офігів під такої зухвалості, тому випалив:
—Ваши дакумєнтікі...
—Прошу пана, – парирував я й вручив йому посвідчення журналіста газети, де вже не працював.
Молодший сержант Галіма Обізяна почитав, плямкаючи губами, потім віддав мені посвідчення й глянув на мій комуняцький кульок.
—Штіо везьотє? – поцікавився він. – Агітацію?
—Вам чесно сказати? – спитав я.
—Канєшно, чесно, с міліцієй нечесно ніль-зя, – повчально повідомив він.
—Гаразд, – знизав я плечима, – я везу кота, дохлого кота, порода сибіряк, чорно-білий такий кіт, він загинув... героїчно загинув... ви, молодший сержанте, як міліціонер, маєте знати, що таке героїчна смерть... і от тепер я їду на похорон, я хочу поховати його з усіма почестями, розумієте?..
У Галімої Обізяни спочатку відпала щелепа, потім його баньки звузились настільки, що взагалі зникли, він кілька разів спазматично втягнув у себе повітря й... став реготати. Регіт його був такий гучний, що перекрив навіть Кренберісів... Кренбе-ріси, певно, образились, тому зникли з екранів, і почалась реклама. На нас зиркнули невдоволе-ні цигани. Коли під'їхала електричка, молодший сержант Галіма Обізяна так і продовжував пертися. Здавалось, я міг зробити зараз усе – міг витягнути в нього макара, забрати кийок, зірвати його придурасті сержантські погони – він би нічого не відчув. Проте я просто зайшов до вагона й поїхав собі геть.
Зовсім несподівано з'ясувалося, що я їду в одному вагоні ь циганами, що вони скрізь, що я в облозі... Це була повна жона... Я відчував, як вони обмацують поглядами всього мене, шукають мої кишені й зазирають до мого комуняцького кулька. Обабіч мене сиділи замурзані діти, чий вік, як, зрештою, і стать, визначити було досить важко. Навпроти примостилася, скорше за все, мать сємєйства – товста й нахабна циганка, праворуч від неї сидів її синок років тринадцяти, він на якогось біса мав на носі щось тіпа пенсне, ліворуч сиділа її донька років п'ятнадцяти, у неї були цицьки розміру так четвертого. І я на них завти-кав. Ну, не втикати ж мені було на пенсне. І тут почалося.