Шосте Правило Чарівника, або Віра Занепалих - Гудкайнд Террі. Страница 49
Біля дверей частенько крутилися бурундуки, регулярно з'являючись в гості, — мабуть, хотіли вивчити обстановку і всередині будинку. Келен не раз ловила себе на тому, що розмовляє з бурундуками, навіть задає питання, ніби вони в змозі її зрозуміти. Звірки завмирали і вертіли головками, і можна було подумати, що вони дійсно розуміють кожне слово. Рано вранці на луг приходило невелике стадо оленів, іноді залишаючи біля дверей свіжі сліди свого перебування. Потім у самців почався гін, і величезні олені з гіллястими рогами почали з'ясовувати стосунки. Тулуп Келен був зроблений з шкури вовка, якого розлючений олень розмазав по дубу. Річард позбавив нещасну тварину від довгої агонії.
Келен і Річард не тільки билися на мечах. Вони часто ходили по горах, щоб Келен тренувала м'язи. Від цих прогулянок ноги у неї гуділи так, що вона спати не могла. Тоді Річард розтирав їй ноги, масажуючи скам'янілі м'язи.
Зазвичай це допомагало, і Келен засинала.
Келен прекрасно пам'ятала ту дощову ніч, коли вони повернулися додому мокрі і змерзлі. Вона тоді лягла в ліжко і закрила очі, а Річард почав розтирати їй ноги. Він прошепотів, що її ноги стали майже такими ж сильними і стрункими, як раніше. Розплющивши очі, Келен прочитала бажання у нього в погляді.. Це було настільки несподіваним, що у неї від щастя навернулися сльози. Вона знову відчула себе жінкою. Бажаною жінкою.
Річард підняв її ногу і ніжно поцілував ступню. Коли його теплі ніжні губи дісталися до стегна, вона вже важко дихала від напливу бажання. Річард розстебнув їй сорочку і почав втирати масло в живіт. Великі долоні поповзли вгору і погладили груди. Дихаючи ротом, він катав в пальцях її соски, поки ті не перетворилися на тверді намистини.
— Так-так, лорд Рал, — видихнула Келен, — у мене стійке відчуття, що ви трохи захопилися.
Він завмер, ніби тільки що зміркував, що робить, і поспішно забрав руки.
— Я не розсиплюся, Річард. — Вона перехопила його руку і повернула назад. — Я в повному порядку. І хочу, щоб ти продовжив.
Коли він почав цілувати їй грудей, плечі, шию, вона вчепилася в його волосся. Його гаряче дихання обпікало. Досвідчені пальці змушували здригатися від бажання. Відчуття його тіла, що притискається до неї, збуджувало все сильніше і сильніше. Келен більше не відчувала втоми. Нарешті він ніжно поцілував її в губи. Жадібно відповівши на поцілунок, вона дала зрозуміти, що зовсім немає необхідності бути таким ніжним.
Дощ м'яко тарабанив по даху. Блискавки освітили статуетку на вікні, в горах загуркотів грім. Келен, не думаючи ні про що, нічого не боячись, міцно притискала Річарда до себе, поки вони віддавалися шаленої пристрасті. Ніколи вони так не потребували один одного, як у ту ніч. Всі її страхи і тривоги розчинилися в хвилі бажання. Кален плакала від насолоди.
Коли багато пізніше вони з Річардом лежали, міцно обнявшись, Келен відчула, як по його щоці скотилася сльоза. Вона запитала, що з ним. Похитавши головою, він стримано відповів, що так довго боявся втратити її, що мало не збожеволів. Схоже, тепер Річард нарешті позбувся від гнітячого його всі ці місяці жаху. Біль, яку Келен вперше побачила в його очах, коли не могла згадати його ім'я, зникла.
Вони бродили по горах. Іноді брали заплічні мішки і проводили ніч в лісі, часто під покровом притулок-сосни. Перед ними простяглася нескінченна низка пейзажів. В одних місцях їх оточували голі кам'яні скелі, в інших вони стояли на краю обриву і милувалися заходом. Небо спочатку ставало оранжевим, потім ліловим, а потім — коли сонце ховалося за гори — чорним. Над долиною внизу пливли ледачі хмари. Річард з Келен бачили величезні водоспади, в яких мерехтіли веселки. У горах траплялися чисті, прогріті сонцем озера, де вони купалися. Вони їли, сидячи на вершинах, що піднімаються над ущелинами, яких ніхто, крім них, ще не бачив. Бродили звіриними стежками по величезних масивах скривлених дерев, по темних лісах, де стовбури нагадували гігантські бурі колони, такі товсті, що двадцять чоловік, взявшись за руки, не змогли б обхопити їх.
Річард змушував Келен вправлятися з луком, щоб зміцнювати м'язи рук. Вони полювали на дрібну дичину, яку потім смажили або варили. Дещо в'ялили, в тому числі — і рибу. Річард, як правило, м'яса не їв, але іноді дозволяв собі шматочок-другий. Вегетаріанство було наслідком його дару, на противагу вбивствам, які він змушений був робити. Зараз необхідність у балансі дещо зменшилася, адже він нікого не вбивав, вів мирне життя. Можливо, тепер роль противаги виконувала різьба по дереву. З кожним днем Річард міг їсти все більше м'яса. У походах, крім наловленої дичини, вони зазвичай їли рис, боби, коржі і ягоди, що збирали по дорозі.
Келен допомагала чистити рибу, солити її і збирати на зиму ягоди. Раніше вона ніколи цим не займалася. Вони збирали ягоди, горіхи, дикі яблука і складали в льох до коренеплодів, які Річард купив по дорозі в гори. Річард викопував всі, які попадалися по шляху маленькі яблуньки і садив їх біля хати, щоб, як він казав, в один прекрасний день у них були свої яблука.
Келен міркувала, скільки ж він має намір протримати їх тут, далеко від тих місць, де вони потрібні. Це питання, хоч і не висловлене, постійно висіло у повітрі. Кара ніколи не говорила про це з Річардом, але іноді відпускала деякі натяки, коли вони з Келен залишалися наодинці. Кара — особистий охоронець Магістра Рала — була рада знаходитися поряд з ним, так що особливо не переймалася. Зрештою, Магістр Рал тут у безпеці.
Келен завжди відчувала тягар покладених на них з Річардом обов'язків. І як не подобався їй вибудуваний Річардом будиночок на краю лугу, як не любила вона досліджувати прекрасні скелясті, мінливі гори — з кожним днем Келен все більше відчувала тягар відповідальності і все сильніше хотіла бути там, де вони потрібні. Вона турбувалася, що не знає, що відбувається в Серединних Землях, поки вони тут прохолоджуються. Імперський Орден не буде стояти на місці. Армія такого розміру воліє рух. Під час довгих стоянок солдати починають маятися від неробства, і рано чи пізно виникають всякі складності. Вона турбувалася про людей, які потребують присутності Річарда, його керівництва. І не тільки в його. Багато все життя прожили з свідомістю, що Мати-сповідниця подбає про них, захистить, допоможе.
Напередодні зими Річард зшив для Келен вовчий кожух. Ще у неї було дві шкурки койотів. Одного Річард знайшов зі зламаною лапою і поклав край його мукам, а другий був одинаком, переслідуваним місцевої зграєю. Він унадився красти їжу з коптильні. Річард поклав злодюжку однією стрілою.
Більшу частину шкур вони зняли з поранених або старих вовків. Річард разом з Карою і Келен часто ходили по вовчому сліду, щоб тренувати ноги. Келен в кінці кінців навчилася читати сліди і навіть з першого погляду відрізняла на м'якій глині сліди задніх лап від передніх. Річард показав їй, що на передніх лапах пальці розходяться трохи більше, а задні більш щільні. У горах він знайшов кілька вовчих зграй, і вони втрьох нерідко слідували за зграєю або сімейством щоб перевірити, чи зможуть зробити це непомітно. Річард сказав, що так люблять гратися лісові провідники, щоб не втратити навички і підтримувати гостроту сприйняття.
Коли кожух Келен був готовий, вони стали набирати шкур для Кари. Карі, одягненій в облачення Морд-Сіт, сподобалася думка, що лорд Рал зшиє їй кожух. Такий же, як зшив для Келен. Келен відчувала, що Кара бачить в цьому прояв поваги до неї, доказ, що вона не просто охоронець.
Цей похід вони зробили за черговою шкурою для Кари, і Морд-Сіт поставилася до події вкрай серйозно. Вона навіть готувала для них їжу.
Тепер, спускаючись з гори, на якій їй нарешті вдалося перемогти Річарда, Келен перебувала у відмінному настрої. Останні два дні вони йшли по вовчому сліду по горах, на захід від будинку. Але для Річарда цей похід був важливий в першу чергу через Келен.